СюжетБуферна зона і оточення? Наступ Росії на Суми

СюжетБуферна зона і оточення? Наступ Росії на Суми

Ворог планує створити буферну зону в Сумській області та розпочати наступ на сам обласний центр.

Президент України Володимир Зеленський і головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський офіційно заявляли про плани Росії наступати на Сумську та Харківську області. Дійсно, з лютого, після успішної контратаки на Курщині, росіяни стрімко просунулися до державного кордону.

За інформацією військових, бойові дії вже ведуться між селами Басівка і Журавка Сумської області, тобто максимальна глибина вклинення противника на нашу територію складає до 7 км, а ширина – 25 км.

Буферна зона і оточення

Таким чином зараз Москва планує розпочати оточення Сум, заявило виданню BBC Україна джерело в українському Генштабі.

“Одна з цілей – створити оточення або півоточення Сум”, – заявив співрозмовник.

За його словами, це потрібно для появи буферної зони перед кордоном з Росією.

Напередодні аналітики Інституту вивчення війни (ISW) також попереджали про таку загрозу. Експерти вважають, що атаку стримувала присутність українських військ у Курській області, але після швидкого контрнаступу росіяни починають створювати буферну зону біля кордону, щоб потім піти на Суми. Головна мета ворога – зробити місто непридатним для проживання цивільних.

“Ймовірно, Путін має намір використовувати буферну зону на півночі Сумської області та наступ на місто Суми, щоб виправдати розширення своїх претензій на територію України. Путін може мати намір використати подальший прогрес у Сумській області та тиснути на місто Суми, щоб вимагати від України передати частину Сумської області Росії під час майбутніх мирних переговорів”, – вважають в Інституті.

Також аналітики зауважують, що інформаційний і політичний тиск, спричинений наступом на місто Суми, “може бути більш привабливим для Путіна, ніж просування в інших прифронтових районах”.

Ресурс ворога та строки

В свою чергу військовий аналітик Костянтин Машовець вважає, що росіяни здатні провести в Сумській області “наступальну операцію обмеженого масштабу” – тобто лише просування до 10 км углиб та до 30 км завширшки по фронту для створення буферної зони.

В такому випадку ймовірними цілями наступу будуть піднесеності між селами Юнаківка та Храпівщина, лісовий масив на північний схід від Сум, що простягається від Радьківки до Могриці, та узбережжя річки Псел у прикордонній зоні.

Проте у випадку кардинального посилення російського угруповання, експерт не виключає прямої атаки на самі Суми. Такі резерви, за словами Машовця, можуть з’явитись не раніше середини літа і за умов, що їх розгортання буде безпроблемним, а масштаби наступальних дій на інших напрямках будуть мінімальними.

Джерело в керівництві українського Генштабу також розповіло для ВВС, “ескалація російського наступу” може відбутися орієнтовно у травні – на початку червня.

Посилення натиску

Також співрозмовник у Генштабі розповів, що з кінця березня йде зростання числа бойових зіткнень на всіх ділянках фронту. Якщо на початку березня фіксувалося близько сотні зіткнень на день, то до кінця місяця їхня кількість перевищувала 200. Станом на початок квітня середній показник тримається на рівні 150-160.

Сьогодні у Сумській ОВА заявили, що російська армія протягом останнього тижня збільшила штурми на Сумщину на 30%. Основні зусилля вони зосередили в напрямках населених пунктів Журавка та Басівка.  Основними цілями РФ стали підприємства харчової промисловості області: молокозаводи та хлібо та м’ясокомбінати, додають у відомстві.

Дніпропетровщина також під загрозою

Заступник керівника Офісу президента України Павло Паліса також заявив, що росіяни можуть посилити свої наступальні дії наприкінці квітня й у травні, однак називає інші напрямки, де очікується спроба прориву. За його словами, це Покровськ у Донецькій області, Лиман й Куп’янськ або біля Новопавлівки на Дніпропетровщині.

В свою чергу CNN сьогодні повідомило, що росіяни намагаються прорвати оборону біля Дніпропетровщини. Українські військові заявили для ЗМІ про активізацію боїв на південному заході Донеччини і спроби прориву в напрямку Новопавлівки, звідки ворог може вийти до Дніпропетровської області.

Зазначимо, що це була б перша спроба Москви захопити новий регіон України з початку повномасштабного вторгнення.

За даними сервісу DeepState, російські війська вже на відстані шести кілометрів від межі Дніпропетровської області. У прикордонних громадах розпочалась евакуація.

Втім, просування ворога залишається повільним. Британська розвідка зазначає, що темпи наступу росії знижуються: з 730 км² у листопаді до 143 км² у березні. Американський генерал Крістофер Каволі заявив, що ЗСУ добре укріплені та малоймовірно, що зазнають краху найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *