Турецька високоточна бомба уразила рухому швидкісну ціль на випробуваннях

Турецька високоточна бомба уразила рухому швидкісну ціль на випробуваннях

Турецька оборонна компанія ASELSAN успішно провела випробування нової високоточної авіаційної бомби GÖZDE, яка уразила рухому ціль.

Про це повідомляє офіційна сторінка компанії у мережі X.

Для нового етапу випробувань був залучений винищувач F-16 зі складу Повітряних сил Туреччини з підвішеною високоточною бомбою GÖZDE.

Мета випробувань — довести ефективне реагування напівактивної головки самонаведення для ураження високошвидкісної рухомої цілі.

У результаті бомба успішно уразила рухому ціль. Для її наведення використовувався підвісний контейнер із можливістю лазерного вказування для бомби.

Сама високоточна бомба не є повністю турецькою. 227-кілограмова бомба виготовляється за американською ліцензією та є представником вільнопадаючих авіаційних бомб Mk 82 вагою 227 кг.

Одночасно сам високоточний комплект GÖZDE виключно розроблений фахівцями ASELSAN. Він є аналогом американського комплексу Paveway та для ураження цілі використовує відбитий лазерний промінь, який виявляє напівактивна головка самонаведення.

Додатково комплект має інерційну систему, що дозволяє бомбі залишатися на потрібній траєкторії польоту навіть після втрати відбитого лазерного променя від цілі, а також блок GPS.

Окрім 227-кілограмових бомб Mk.82, високоточний комплект буде розроблений для бомб більшого калібру, як-от 500 кг та 1000 кг, з можливістю використання інших типів головок самонаведення.

Раніше «”Політика України”» повідомляв, що турецька компанія ASELSAN випробувала керовану авіабомбу TOLUN в умовах протидії засобів радіоелектронної боротьби.

Випробування відбувалися на полігоні у районі Карапінар, що у провінції Конья. Носієм бомби був винищувач F-16 турецьких Повітряних сил. Унаслідок випробувань бомба успішно уразила ціль.

TOLUN – це сімейство високоточних бомб, яке спроєктоване та виробляється компанією ASELSAN. Сімейство складається з двох представників – Tolun і Tolun-IIR.

Різниця полягає в тому, що Tolun призначена для ураження стаціонарних цілей, а Tolun-IIR – як стаціонарних, так і рухомих за допомогою головки самонаведення.

Крім того, Tolun-IIR має можливість двостороннього зв’язку з літаком-носієм. Завдяки цьому вона може транслювати зображення з головки самонаведення пілоту, який може обирати ціль вручну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *